ZolNik árnyékolástechnika
Szeretné irodáját, munkahelyét, otthonát modernizálni? Megunta, hogy le-fel húzogassa a redőnyöket állandó jelleggel? Az elektromos (vagy más néven motoros) redőny arra is megoldást jelent, ha elfelejtené valamelyik redőnyét időben le- és felhúzni, vagy hosszabb időre elutazik otthonról és nem szeretné, ha a redőny változatlan állása feltűnne a környezetének.
Cserélje régi redőnyét új, elektromos redőnyre! Az alábbiakban összeírtuk Önnek az elektormos redőnyszereléssel kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat. Ha további kérdése lenne, kérjük, keressen bennünket elérhetőségeinken!
Mikor jó választás a motoros redőny?
A kulcsszavak a következők: könnyű, kényelmes, modern, időtálló és védelmet nyújt.
Számtalan helyen alkalmazhatunk motoros redőnyt, még olyan helyekre is fel tudjuk szerelni, ahol hagyományos (gurtnis, illetve zsinóros) mozgatás nem megoldható. Motoros alumínium redőnyt alkalmazhatunk garázskapura, ablakra és ajtóra, de kül- és beltéri térelválasztásra is kiváló. Szereltünk már elektromos alumínium redőnyt erkélyre, szanetlire és teraszra is.
Az elektromos alumínium redőny élettartama hosszú évekre tehető, köszönhetően a kiváló minőségű motoroknak. Találkoztunk már olyan redőnymotorral, ami 13-14 éve probléma nélkül üzemel!
Az elektromos alaumínium redőnyök fajtái
Az elektromos alumínium redőnyök esetében választható külső tokos, vakolható tokos és ráépíthető tokos rendszer is. A külső tokos motoros redőny utólagos telepítés eredménye, felszerelését szinte bárhol alkalmazhatjuk. A vakolható tokos elektromos alumínium redőny legnagyobb előnye, hogy a redőny tokját a ház szigetelése elrejti, így esztétikus és rendkívül jó hang és hőszigetelő képesség érhető el vele. Ráépíthető tokos elektromos redőny esetén a redőny tokja a nyílászáróval együtt kerül beszerelésre. A redőny tokja kívülről láthatatlan, a motoros redőny későbbi szerelését a beltérből tudjuk elvégezni. A tok kialakítása esztétikus, gyári szigeteléssel van szerelve, így hőszigetelés terén a legjobb hatást nyerhetjük általa.
A vakolható és ráépíthető tokos redőnyök hátránya, hogy utólagosan nem felszerelhetők, ezért ezek a redőnytípusok csak a ház építésekor, illetve teljes nyílászáró cserekor kivitelezhetők. Ezzel szemben a külső tokos motoros alumínium redőnyt bármikor és szinte bárhová fel lehet szerelni.
Minden toktípus esetében lehetőség van motoros alumínium redőnyét szúnyoghálós (kombinált) kivitelben felszerelni. A redőnytokok fajtáján túl pedig vezérlés szempontjából két típust különböztetünk meg: fali kapcsolós és távirányítós vezérlést.
Alumínium és motoros redőny színek
Jó hír, hogy az elektromos redőnyök esetében az elérhető színek megegyeznek az alumínium redőnyök gazdag színválasztékával. A tokok és a lefutósínek színe lehet színterezett (porfestett) vagy akár fa imitációs is. A redőnypalást, vagyis a lécek esetében 18 szín áll rendelkezésére.
Maga az elektromos motor láthatatlan, ugyanis a redőny tengelyébe van beszerelve, ezért a redőny tokja elrejti azt.
Árnyékolástechnikai kiegészítők
A motoros redőny már önmagában is túlmutat hagyományos társain, ám számtalan további lehetőséggel lehet még fokozni. A kényelmi kiegészítők tárháza szinte végtelen. Létezik időkapcsoló, fényérzékelő vagy akadály érzékelő kiegészítő is, de elektromos redőnyünk kérhető szúnyoghálóval együtt is! Az okostelefonra telepíthető applikáció segítségével pedig telefonján keresztül (internet eléréssel) irányíthatja, mozgathatja redőnyét távollétében, bárhol legyen a világban.
Forduljon hozzánk bizalommal, hogy elképzeléseit megvalósítsuk!
Milyen anyagokat használunk árnyékolók szerelésekor?
Elektromos redőnyök esetében csak alumínium redőnyöket szerelünk fel motorokkal. Ennek legfőbb oka, hogy a redőnyök léce (palástja) nem vetemedik, formatartó marad, valamint a lécek úgynevezett „arriterekkel” egymáshoz vannak fogatva, elkerülve ezzel az alumínium redőny léceinek oldal irányú elcsúszását.
Műanyag redőnylécek esetében is van lehetőség összekapcsolni a léceket, azonban az idő vasfoga előbb-utóbb roncsolja a műanyag redőny léceit, így azok bármikor eltörhetnek és megakaszthatják a redőny motorját. Az „összekapcsolás” azért fontos, mert az elektromos motor erősebb, mint a redőny lécei, így esetleges oldalirányú elcsúszáskor a motor összetörheti a redőny alumínium vagy műanyag léceit. A megbízható és hosszantartó működés eléréshez ezért csak alumínium redőnyt alkalmazunk!
Az elektromos redőny felszerelésének folyamata
Az elektromos alumínium redőny felszerelése minden esetben a tájékozódással és tájékoztatással kezdődik. A megrendelővel történő időpont egyeztetés után a helyszíni felméréskor megbeszéljük a megrendelő elképzeléseit és kívánságait, kérésre mintadarabot is tudunk mutatni. A pontos felmérés, valamint az igények átbeszélése után árajánlatot adunk a helyszínen, vagy írásban, e-mail formájában, amely alapján a megrendelő eldöntheti, hogy igényt tart-e szolgáltatásunkra. Ha létrejön a megegyezés, következik a gyártás, és megbeszéljük a szerelés pontos időpontját.
Szereléskor a redőnyök precízen méretre gyártva kerülnek a helyszínre, így csupán össze kell állítanunk. A felszerelést az elektromos rendszer kiépítésétől függően pár óra alatt elvégzünk. Először a redőnyök telepítését kezdjük, majd amikor az alumínium redőnyök a helyükre kerültek, kezdődhet az elektromos vezetékek bekötése, legvégül pedig a motorok végállásainak beállítása. A villanyszerelési munkák idejét nagyban befolyásolja a telepíteni kívánt elektromos redőnyök darabszáma, illetve az elektromos hálózat szakszerű kiépítése.
A munka végeztével minden esetben a takarítás következik, legvégül a redőnyök helyes működtetésének ismertetése, valamint a munka átadása a megrendelőnek.
Mekkora felfordulással jár az elektromos redőnyök felszerelése?
Akárcsak többi redőnymunkánknál, az elektromos redőnyök szerelése esetén is megpróbálunk minél kisebb felfordulást és kellemetlenséget okozni a megrendelőnek. A felszereléskor a motoros alu redőnyöket csavarral rögzítjük a nyílászárókra, így az nem jár különösebb kosszal. Az elektromos vezetékek elvezetésekor a felfordulás mértéke függ a hálózat kiépítettségétől.
Előfordult már olyan eset, hogy a redőnyt mindössze pár csavarral kellett rögzítenünk, mert a vezeték már előre ki volt építve a redőnyhöz, így csupán össze kellett kötnünk a megfelelő vezetékeket - ebben az esetben a szerelés semmilyen felfordulással nem járt és a munka redőnyönként kb. 15-20 percet vett igénybe. De volt olyan elektromos alumínium redőny szerelésünk is, amikor a tulajdonos kérésére a komplett elektromos rendszert ki kellett építeni a redőnyökhöz. Ennél a munkánál fal vésést is kellett alkalmaznunk, ezért a redőnyszerelés több napot vett igénybe, és a felfordulás is nagyobb volt, mint egy átlagos esetben. A munkálatok várható időtartamáról és az esetleges felfordulásról előre tájékoztatjuk a megrendelőt!
Az elektromos redőnyök felszerelése után a munka során keletkezett törmeléket összetakarítjuk.
Garancia árnyékolóinkra
Az elektromos alumínium redőny élettartama, ahogy korábban már írtuk, hosszú évekre tehető. A garancia az elektromos redőny motorának típusától függ, de minimum 3 év. Prémium kategóriás motorok és installációk esetében a garanciális idő akár 5 év is lehet. A motor meghibásodása esetén a garanciális időn belül automatikusan új motorra cseréljük az eszközt. Esetleges motorcsere esetén a garancia idő újból kezdődik az adott alumínium redőny új motorjára.
Hogyan tartsuk karban árnyékolóinkat?
Ugyancsak jó hír, hogy az elektromos redőnyök különösebb karbantartást nem igényelnek, a motor a redőny tengelyében helyezkedik el, így a hozzáférést és szerelést csak szakember végezheti. A motorok beállítása telepítéskor történik, ezért későbbi beállítások már nem szükségesek.
A takarítást (csakúgy, mint a kézi működtetésű alumínium redőnyök esetében) nedves vagy mosószeres ronggyal, esetleg puha szivaccsal végezhetjük. A nedves takarításkor figyelni kell arra, hogy közvetlen víz ne érje a redőnymotort, illetve az elektromos rendszert!
Az elektromos redőnyt kifejezetten hosszú távú megoldásnak ajánljuk.
Elektromos redőny áraink
A motoros redőnyök ára az alumínium redőny négyzetméterenkénti árából és a redőnymotor, valamint az esetleges egyéb kiegészítők árából tevődik össze. Az elektromos hálózat kiépítésekor esetlegesen felmerülhetnek plusz költségek, ezeket a felméréskor előre ismertetjük a megrendelővel.
Fali kapcsolós motor: 25000 Ft/db-tól
Távirányítós motor: 30000 Ft/db-tól
Wifi-s motor (beépített vezérlővel, ingyenes applikációval): 45 000 Ft/db-tól
Kiegészítőkkel:
- fali kapcsoló: 5000 Ft-tól/db,
- 1 csatornás távirányító: 5000 Ft-tól/db,
- 5 csatornás távirányító: 8000 Ft-tól/db,
- 15 csatornás távirányító: 12000 Ft-tól/db,
- fényérzékelő: 30000 Ft-tól/db.
Az árak tájékoztató jellegűek, az árváltoztatás jogát fenntartjuk. A feltüntetett összegek a gyártás és szerelés teljes költségét tartalmazzák! Az árak az ÁFA-t nem tartalmazzák!
Nagyobb megrendelések esetén különböző kedvezményeket biztosítunk megrendelőink számára!
Kis mennyiségű megrendelés esetén a felméréskor kiszállási díjat számolunk fel, a pontos részletekről telefonon előre tájékoztatjuk.
Elektromos redőny javítása
Vállaljuk más gyártók által készített motoros alumínium redőnyök javítását is, illetve a motorok esetleges cseréjét. Kapcsolatban állunk a legtöbb hazánkban elérhető redőnymotor gyártó céggel, így több típus közül választhat a megrendelő és a javításokat is szélesebb körben tudjuk vállalni.
Gyártók, akikkel kapcsolatban állunk: Somfy, Becker, Elero, KY, Portos.